LD 2/2

11. září 2011 v 14:02 | ~*Snow Foxčást 2/2

~ V předchozím díle jsme se dozvěděli co je Dean zač,a jaký má život. Jeho byt prodělal těžkou "rekonstrukci" a Dean dostane zvláštní zprávu,z které se dozví,že jeho sestra Kate je rukojmí. Jak to s Kate dopadne? V tomto díle se bude umírat...
Dean celou noc nemohl spát. Pořád myslel na výhružný dopis a navíc ani ve svém bytu nespal,pro případ,že by se ti lidé mohli znovu vrátit. Lidé? Opravdu jich bylo víc? Nebo to bude nějaký žert? To asi sotva.. Mohl by to být také někdo,s kým si vyřizoval v předchozích letech účty..to je dost možné.

Druhý den se probudil se silnou bolestí hlavy. Musel si vzít prášky a nějaký aspirin. Neměl chuť se poflakovat a vymýšlel plán. Má tam být do jedenácti večer.. beze zbraní..
Člověk má takový instinktivní strach,že když mu hrozí nebezpečí,nejradši by se stáhnul. Ale co když je v maléru někdo,kdo je vám velmi blízký? To dá potom dotyčnému zvláštní sílu riskovat. V centrálních uličkách se potulují spodiny a podobné trosky...takže je jasné že ho budou chtít zabít. Dean ale nehodlal bojovat bez zbraně,to by byla sebevražda a bůhví,co by se jeho sestře stalo,kdyby udělal takovou hloupost.

Navštívil proto tedy jeden zapadlý krám poblíž Hekssin. Přivítal ho silný muž v potrhaných maskáčích. Když mu Dean vyobrazil co se stalo,zatáhl ho do sklepní komory.
Stěny tam byly postříkané krví a místy pokryté plísní,podivně to tam zapáchalo... Vedle sebe podél stran místnosti byly truhly. Různě velké,z oceli i ze dřeva,ale všechny na tlustý zámek a většinou i obtočené řetězy. Muž mu vysvětlil,že jde o bezpečnost.

Muž prstem přejel ve vzduchu podél truhel ale Dean toto gesto nepochopil. Když se chtěl zeptat,co v truhlách je,všiml si,že jeho společník zmizel. Uslyšel ještě prásknutí železnými dveřmi. Přiběhl k nim a snažil se otevřít,ale bezvýsledně. Potom začal bušit pěstmi a křičet aby mu odemkl,ale také nic. Byl slyšet jen chraplavý smích. Jeho čelo najednou polil studený pot,když si uvědomil,že je ve sklepení sám,bez zbraně,zamčený ve společnosti temného nebezpečí.
Rozhlédl se po špinavých stěnách. Co v těch truhlách může asi být?..
Se zoufalým výrazem v obličeji a zvláštním leskem v očích se jal truhly odsouvat,zda-li by nebyl vhodný možný únik tajnou cestou. Jedna,obzvlášť těžká truhla,kterou Dean zrovna odsouval,se maličko pootevřela a Dean si všiml že zámek byl již mírně naštípnutý. To,co však uviděl,v něm vyvolalo nepopsatelnou hrůzu. S ničím podobným se ještě nesetkal. Zvedl se mu žaludek zhnusením a udělalo se mu mdlo. Zpod truhly trčela popálená lidská ruka. Když se podíval detailněji,v truhle byly kusy těl,pocákaných krví a ohořelé požárem. Pod touto truhlou byla větrací šachta,která šla zpola otevřít. Zkoušel mřížku odstranit ale vždy se jako pružina zaklapla nazpátek.
Truhlu,která byla otevřená,začal zkoumat. S odporem se pokusil kusy těl prohledat,jestli by mezi nimi nenašel jistou zbraň. S výdechy a pocitem beznaděje se sesunul po zdi na zem. Rukou si přejel po vlasech a hlubokým nádechem se ohlédl na stranu. Ze stínu na něj blýsklo světlo,které tam ale zářilo dál. Dean vztáhl svou ušpiněnou a zpocenou ruku po blyštivé věcičce. V dlani na něj hleděl naleštěný rezavý šroubovák se starou, oprýskanou, dřevěnou rukojetí. Tak to je ta údajná zbraň? Pomyslel si Dean s mírným úšklebkem. Poklekl k šachtě a začal usilovně šroubovat. Když se mu to podařilo,mřížku odhodil pryč a šroubovák si schoval do kapsy saka. Vlezl do šachty a temným otvorem šel dál, dokud nenarazil na světlo.

Šachta končila u zídky nějakého restaurantu. Dean musel znovu už s námahou odšroubovat mřížku a vyskočit ven. Dopadl vyčerpaný na asfalt a dlouhou chvíli pouze prudce vydechoval a plnými doušky polykal čerstvý vzduch.

Když se probral,ani netušil,jak dlouho tam vlastně ležel. Bylo přesně 22:50. Za deset minut musel být na místě. Ale jak má dotyčné zneškodnit šroubovákem? Znělo to komicky. Začernalé, mlžné uličky Hekssin, Deana přivítali, jako svou kořist.
Chlad,který se ulicí linul,byl nepředstavitelný. Jakoby se všechny ošklivé vzpomínky a duše zemřelých zločinců,stáhly na toto jedno místo. Dean,ve svém zvlhlém saku,zpocenými vlasy a šroubovákem v kapse,pomalu procházel místy Hekssin.
Hodiny na mobilu přešly na 23:00.. Dean byl sám a beze zbraní..
Za zády mu zasvištěl průvan a když se otočil,stál před ním muž s bílými delšími vlasy. Jedno oko měl slepé a zdobila ho rovná sečná jizva. To druhé měl ledově modré. Na uších náušnice s křížky. Byl oblečený v černé kožené bundě,černých jeansech a na rukách měl navlečené kožené rukavice. Působil velmi dominantně a sebejistě. Hleděl na Deana zkoumavým pohledem,když se usmál a pokynul rukou. Dean nechápal,ale když uviděl,co snad ani neměl,popadl ho strašný vztek. Přikročil druhý muž,s červenými vlasy,s podobným zjevem jako bělovlasý.

Táhl za sebou, za vlasy Deanovu sestru Kate. Měla četné modřiny i rány a všude možně jí crčela krev. Měla neuvěřitelné kruhy pod očima,jako by měsíce nepila,popraskané suché rty,nejevila známky emocí. Dean se rozeběhl a skočil po červenovlasém,kterému ihned vrazil pěstí do obličeje. S každým tvrdým úderem se ozvalo křupnutí kostí nebo prothrnutí tkáně. Červenovlasý se sesunul na studenou zem.
Bělovlasý se drtivě rozesmál. Dean seděl na muži obkročmo a mlátil ho do obličeje pěstmi všude možně. Šíleně u toho řval a tekly mu slzy. Červenovlasý už měl obličej úplně zohyzděný napadrť. Cukal se a silně krvácel. Kate na to jen nepřítomně hleděla. Nebylo schopné vyčíst v ní jedinou známku života. Jiskra v očích pohasla a zůstalo jen kalné něco..
V mrtvém tichu se ozývalo jen zrychlené vydýchávání a sípání. Dean hleděl do tváře muže s červenými vlasy. Už nevypadal jako člověk,ale jako zrůda. Dostal,co si zasloužil. ,,Říká se o tobě hodně věcí..." promluvil ten s bílými vlasy. ,,Ale tohle jsme nečekali..chci výměnnou za tu holku tvůj život..konečně zmizíš z tohohle podělanýho světa,parchante.." Načež kopl do křehké postavičky vedle něj. Dean po něm hodil nepříčetným pohledem. ,,Copak jsi dostal v tom sklepení...Deane?.." zašeptal bělovlasý. Dean sebou trhl a sáhl po kapse,ve které měl schovaný starý šroubovák. ,,Snad mi tou věcí nechceš ublížit...hm?" pozvedl obočí a ironicky se zachechtal.

Přiložil revolver ke spánku Kate a ta se roztřásla. ,,Pusť jí! Chtěl jsi mě ne? S ní to nemá nic společného!" vyjel na něj Dean a zvedl se ze země. Cizinec na něj upřel svůj zrak,chytil Kate za krk a mrštil s ní o zeď. ,,Promiň..co jsi říkal?" Dean se rozeběhl naproti němu a už se chystal vykopnout,jenže protivník uhnul a tak kopl leda tak do cihelnaté zdi. Rychle se otočil a chytil nepřítele za klopy,sotva stál na špičkách. ,,Já ti nerozuměl..můžeš to zopakovat?" zavrčel Dean ve vší znechucenosti a s trhnutím ho poslal k zemi.
Vytáhl z kapsy svůj šroubovák,jenže nedával pozor a schytal ránu kulkou do žeber. Vytryskla krev a Dean zařval bolestí. Teď...ne...musím...to vydržet... Lapal po dechu,ale to už se bělovlasý zvedl a uhodil ho pěstí do rány od revolveru. Deana to odhodilo na zem. ,,Chm..myslel jsem,že budeš lepší.." řekl znuděně jeho protivník a klekl si na jeho hrudník. ,,Pamatuješ si na ten incident před lety? Dům tvé milenky vyhořel,spolu s ní..hádej..kdo za tím stál?" ušklíbl se ale této chvíle Dean využil,vytáhl šroubovák z kapsy,zarazil ho muži do hrdla a pokračoval drsně až k podbřišku. Když mu takto rozpáral tělo,oběma rukama zatáhl za obě strany rozdělený žeber a hrudníku. Tvrdě je od sebe odtrhl načež bělovlasý vydával takový řev,prošení a útrpné vzlyky,že by to nevydržel ani rváč wrestlingu. Dean ve vší zlosti vytrhával nepřítelovi orgány z těla,ale na srdce si stále chutně vyčkával. Užíval si protivníkova týrání a jeho více než bolestných výřevů.
Přiblížil se obličejem až k tomu jeho,který byl nesmírně zkroucený strachem a tím vším co se mu mísilo v rozpáraném zohyzděném těle. Jeho orgány byly rozházené všude po uličce a krev pořád tryskala po zdech,jakoby jí nebylo dost. Srdce bylo jasně vidět,ale Dean pořád nechtěl vyrvat tento důležitý bod. Z kontejneru vzal jakousi trubku,nebo tyč a začal s ní mlátit bělovlasého do rukou,po nohách,prostě všude možně,kde vůbec kosti mohly být. Bělovlasý si přál co nejrychleji zemřít. Tvář měl zkřivenou nepředstavitelnou bolestí a už nemohl ani dýchat,když měl plíce prosekané šroubovákem a kosti roztříštěné trubkou. Konečně Dean ztratil trpělivost a vzal do rukou nepřítelovo srdce. Stále slabě tlouklo a tekla z něj slušná dávka krve.
,,Tvoje jméno..?" zeptal se ještě Dean s šíleným úsměvem. Bělovlasému vytryskly další slzy,když si uvědomil,jakou teď zažije bolest,ještě větší,mnohem větší,než předtím. Z posledních sil vydechl svoje pošpiněné jméno ,,R..Rob.." Dean se strašlivým chichotem smykl dlaněmi a srdce vytrhl z těla ven. Celou ulicí Hekssin se ozvalo křupnutí a zvuk pocákání země,jako když vylijete kýbl nějaké tekutiny na zem.
Byl konec. Robovo rozpárané tělo,znetvořeně rozpitvané,leželo v ulici centrály Hekssin.
Kate skončila ve zdravotním ústavu s vysvětlením,že všude vidí krev a černé šmouhy. Večer jí musely vždy poutat k posteli řetězy,aby neutekla. Deanův domů se zboural a na místě už žádný jiný nikdy nepostavili. Právník sám se odstěhoval daleko pryč,snad někam do Norska,aby začal nový život. Navždycky se uchýlil k psaní knížek,nevytáhl nohy z domu a s nikým se nebavil. Na jeho pracovním stole ležela fotka jeho dívky,v šuplíku revolver a na okenní římse hrnek kávy. Kouř cigarety se linul zasněženou zahradou. Muž,stojící na schodech,slzy stékající mu po tvářích...

KONEC
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Crazy-san Crazy-san | E-mail | Web | 11. září 2011 v 14:28 | Reagovat

Wow! No, mohl zůstat s jeho sestrou, ale přezto velmi dobře udělaný! *w*

2 Jiand Jiand | E-mail | Web | 12. září 2011 v 21:31 | Reagovat

Ahoj, jdu jen oznámit, že obě části prologu té povídky jsou na webu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama